Ataşehir Kadın Doğum Uzmanı

Kadın doğum uzmanı nedir?

Kadın bedeni yapısal olarak enfeksiyonlara karşı çok hassas ve üreme özelliği ile sağlık problemlerine sebep olabilen önemli bir yapıya sahiptir. Kadın doğum uzmanlığı ise hem hassas özellikteki kadın bedenine hem de üreme yeteneğine dair ayrıntılı, bazı durumlarda da önleyici ve tedaviye yönelik uygulamaların gerçekleştirildiği uzmanlık gerektiren alanlardır. 

Kadın doğum uzmanları, kadınların ergenlikten itibaren menopoz dönemine dek olan süreçte, karşılaşılabilecek olan sağlık sorunlarının hem tanısını hem de tedavisini gerçekleştirilebilmekte, bunun yanı sıra rutin kontroller gerçekleştirerek önleyici hekimlik uygular. Kadın hastalıklarına yol açan enfeksiyonlar ilk sırada gelmekle birlikte, regl düzensizliği, kasık bölgesi ağrısı, jinekolojik kanserlerin ultrasonografi görüntülemeleri, PAP Smear ile kolposkopi uygulamaları konusunda tecrübeli kadın doğum uzmanı tarafından gerçekleştirilmektedir. 

Kadın doğum uzmanı nasıl seçilir?

Herhangi bir branş ile ilgili doktor seçerken konu ile ilgili olan bazı noktalar araştırılabilir. Bu durum kadınlar için önemli olan kadın doğum uzmanı seçiminde de uygulanabilir. Bu doğrultuda kadınların, kadın doğum uzmanı ararken göz ardı edilmemesinde fayda olabilecek bazı durumlardan bahsetmek seçimi kolaylaştıracaktır. 

Tecrübe

Her branşta olduğu gibi kadın doğum uzmanlığında da bilimsel gelişmelerin yakın takipçisi olmak ve tecrübe elde etmek önemlidir. Eğer ki etrafınızda bu şekilde bir jinekolog varsa seçim yapmanızda bu durum işinizi kolaylaştıracaktır. İstanbul’ da Ataşehir kadın doğum uzmanı arıyorsanız eğer arama konusunda bu kriteri başarıyla karşılayan kadın doğum uzmanı Op. Dr. Parvana SEYİDOVA’yı seçebilirsiniz.

Ataşehir Kadın Doğum Uzmanı
Ataşehir Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Parvana Seyidova

Güven duymak

Kadın sağlığı, kadın bedeni için ertelenmemesi ve ötelenmemesi gereken tüm şeffaflığı ile anlatılması gereken önemli bir konudur. Bu nedenle bireyin seçeceği kadın doğum uzmanına güvenmesi de sağlığı için büyük bir önem arz etmektedir. Bu doğrultuda bireyin güven duyup, herhangi bir konuyu atlamadan, çekinmeden sağlık durumunu detayları ile paylaşması tanı ve tedavinin seyri için gereklidir. 

Etkili Tedavi Yöntemleri 

Günümüz gelişen teknolojisi ve gelişen sağlık sektörü her geçen gün kendisini yenileyen uzmanlar sayesinde çok sayıda hastalığın tedavisi etkili tedavi yöntemleriyle artık daha kolay ve daha başarılı şekilde tedavi edilebilmekte ve süreç başarılı bir şekilde takip edilebilmektedir. Bu doğrultuda kadın doğum uzmanı seçerken güncel gelişmeler ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi almanız sizin için yararlı olacaktır. 

Ataşehir kadın doğum uzmanı arayışınız varsa etkili tedavi yöntemleri hakkında seçeceğiniz klinikten ve konusunun uzmanından bilgi alarak aklınızdaki seçimi kolaylaştırabilirsiniz.

Ulaşılabilirlik

Doktorunuza ulaşmak ihtiyacı duyduğunuz zamanlarda size kısa zamanda dönüş yapacak sorularınıza içtenlikle aydınlatıcı cevaplar verebilecek bir kadın doğum uzmanı tercih etmeniz sağlık takibi açısından size artı sağlayacaktır. Bu doğrultuda eğer ki Ataşehir kadın doğum uzmanı arayışınız varsa kadın doğum uzmanı Op. Dr. Parvana SEYİDOVA sağlık sürecinizde size ulaşılabilirlik konusunda da olumlu katkı sunacaktır.

Jinekolojik Muayene Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kadınların evli ya da bekâr olmaksızın yılda en az 1 kez muayene olması kadın sağlığı için önem arz etmektedir. Jinekolojik muayene yalnızca hastalıkların tedavi edilmesinde değil sağlıklı bir yaşam sürülmesi için de gereklidir. Bu doğrultuda ilk kez jinekoloğa gidecek olanlar için; muayene öncesinde kişisel hijyenin sağlanmış olmasına, kolay çıkarılabilen giysiler giyilmesine ve muayene esnasında sorulan genel sorulara ise doğru bilgiler verilmesine özen gösterilmesi gerekmektedir. Jinekolojik muayenenin sağlıklı bir yaşan için hem bedensel hem de ruhsal öneme sahip olduğu unutulmamalıdır. 

Muayene için randevu aldıktan sonra muayene günü gelmeden önce dikkat edilmesi gereken durumlar hakkında randevu oluşturduğunuz klinik ya da hastaneden de konu ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Kadın Doğum Uzmanına Nasıl Muayene Olunur?

Örneğin; Ataşehir kadın doğum uzmanı olarak arayışınızı tamamladınız ve doktorunuzu belirlediyseniz muayene olmak için yapmanız gereken, muayene olmak istediğiniz doktorun çalıştığı hastane ya da klinik ile iletişime geçmeniz gerekir. Bunun için internet sitesi üzerinden iletişim bilgisi alarak ya da online randevu ile tarih alarak yapabilir ve belirlenen gün ve saatte doktorunuza muayene olabilirsiniz. 

Ataşehir Kadın Doğum Uzmanı Var mı?

Kadın doğum uzmanı arayışınız bulunuyorsa Ataşehir’de kadın doğum uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Parvana Seyidova’ya muayene olabilir ve sağlığınız için ihtiyacınız olan profesyonel sağlık hizmetini alabilirsiniz. 

İzmir Tüp Bebek Uzmanı