Op. Dr. Parvana Seyidova Voyvodaoğlu - Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Özgeçmiş

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Op. Dr. Parvana Seyidova Voyvodaoğlu

Op. Dr. Parvana Seyidova Voyvodaoğlu, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanıdır.

Genel Kadın Sağlığı, Doğal Gebelik Takibi ve Doğum, Menopoz ve Osteoporoz Takibi ve Jinekolojik Cerrahi konularında hastalarını Acıbadem Ataşehir Hastanesi’ nde ağırlamaya devam etmektedir.

2015 yılında ihtisasını Ege Üniversitesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalından almıştır.

İhtisasını tamamladıktan hemen sonra Acıbadem Maslak Hastanesi’ nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak görev yapmıştır. 

Katıldığı mesleki programlara ek olarak; gözlemlediği ve ağırladığı tüm hastalarının fiziksel yakınmalarına çözüm olabilmenin yanında genel yaşam kalitelerine katkı sağlayabilmek için de bireysel çalışmalara başlamıştır. Bu çalışmaları ileri seviyede aldığı ‘Recall Healing’ eğitimleri ile güçlendirmiştir. 

Kendisine başvuran hastaları ve anne adaylarını sağlıklı, huzurlu ve kontrollü yaşamalarını sağlamak adına, bilimsel temellerden ödün vermeden, edindiği Wellbeing Uzmanı, Biyointegratif Nefes Terapisti ve Hamile Yogası Eğitmeni ünvanları ile ayrıca ele almaktadır. 

Doğum tecrübesinin anne, baba ve bebek üzerindeki etkilerini bir bütün olarak ele almayı önemseyerek ‘İstanbul Doğum Akademisi’ çatısı altında eğitimler almıştır. “Sağlıklı bir yaşam biçimi ve hayatın stresi ile baş edebilme kabiliyeti sayesinde sağlıklı bir hamilelik, sağlıklı bir doğum ve sağlıklı bir bebeğe ulaşmak mümkün olacaktır.” fikrini kendisine başvuran tüm anne adaylarının benimsemesini sağlayacak eğitimleri bizzat vermektedir.

Aynı zamanda cinsellik, cinsel gelişim ve cinsel işlev bozukluklarına dair uyguladığı cinsel terapi seansları ile hastaya özel tedavi planları düzenlemektedir. 

Kadın Hastalıkları ve Doğum Pratiğine Fonksiyonel Tıp Uygulayıcısı, Fonksiyonel Tıp Uzmanı

Op. Dr. Parvana Seyidova Voyvodaoğlu, tüm jinekolojik ameliyatları hastanın mevcut durumunu ele alarak açık ya da kapalı (endoskopik) cerrahi yöntemle, laparoskopik ve histeroskopik yöntemle gerçekleştirebilir.

Ana dili seviyesinde Rusça konuşur.

Kadın Sağlığına Bütüncül Yaklaşım!

■ Wellbeing Uzmanı
■ Biyointegratif Nefes Terapisti⠀
■ Hamile Yogası Eğitmeni